تماس بگیرید:

(021) 33990405
(031) 36643546

کتاب آموزشی نصب و بیرون آوردن بلبرینگ ها + دانلود pdf

تاریخ انتشار : 1392/08/06             به اشتراک بگذارید    

  بلبرینگ های شیارعمیق از فولاد ضد زنگ

بلبرینگ‌های شیار عمیق از فولاد ضد زنگ در مقابل خوردگی ناشی از رطوبت و مواد دیگر مقاوم می‌باشند. این بلبرینگ‌ها دارای شیاری عمیق در سطح غلتش بوده که با ساچمه‌ها مطابقت دارد و مشابه بلبرینگ‌های شیار عمیق استاندارد از جنس فولاد کربنی کرمدار (فولاد بیرینگ) هستند. این بیرینگ‌ها شیار جازنی ندارند و می‌توانند بار محوری را از هر دو جهت به همراه بار شعاعی حتی در سرعت‌های بالا تحمل کنند. بلبرینگ‌های شیار عمیق از فولاد ضد زنگ دارای خواص حرکتی مشابه با بلبرینگ‌ها از فولاد بیرینگ بوده ولی ظرفیت حمل بار کم‌تری دارند.

 

طرح های بیرینگ

این بیرینگ‌ها به صورت باز و آب‌بند شده برای قطر شفت 1mm تا 50mm موجود می‌باشد. همچنین این بیرینگ‌ها به صورت فلنج‌دار مطابق با استاندارد ISO 8443:1999 نیز تولید می‌شوند.بلبرینگ‌ها از جنس فولاد ضد زنگ با پیشوند W در شماره فنی آنها مشخص می‌شوند، نظیر W626-2Z
طرح اصلی بیرینگ
طرح اصلی بیرینگ‌ها به صورت باز و بدون آب‌بند می‌باشد. بیرینگ‌های بازی که با آب‌بند یا حفاظ‌فلزی نیز تولید می‌شوند ممکن است بنابر دلایل ساخت دارای فرورفتگی محل نصب آب‌بند باشند.

 بیرینگ های آب بند شده

بیشتر بیرینگ‌های شیار عمیق از فولاد ضد زنگ با حفاظ فلزی نیز موجود بوده و بعضی از آنها با آب‌بند تماسی نیز تولید می‌شوند. بیرینگ‌ها با حفاظ فلزی و آب‌بند در دو طرف برای کل مدت سرویس گریس زده شده‌اند و نیاز به تعمیر و نگهداری ندارند. این بیرینگ‌ها قبل از نصب نباید شسته شوند و یا تا دمای بالاتر از80oc  گرم شوند. دو نوع مختلف گریس استاندارد در این بیرینگ‌ها بکار رفته است که نوع گریس بستگی به ابعاد بیرینگ دارد. گریس استاندارد در شماره فنی بیرینگ مشخص نمی‌شود. گریس 25 تا 35 درصد فضای خالی در بیرینگ را پر می‌‌کند.

 

 

 

 

 

کتاب آموزشی نصب و بیرون آوردن بلبرینگ ها + دانلود pdf

به اشتراک بگذارید    
موضوعات مرتبط :

مهم ترین مطالب