:شماره تماس 
 :واتس اپ 

چگونه بلبرینگ ها را روان کاری کنیم ایا برای هر بلبرینگ گریس مخصوصی باید استفاده شود ؟

         تاریخ انتشار : 1398/06/11             به اشتراک بگذارید    

 

  انتخاب روان کار مناسب و روش روان کاری برای هر کاربرد مهم بوده و بخشی از تعمیر و نگهداری صحیح است.
مجموعه کاملی از گریس‌ها و روغن‌ها برای روان کاری بلبرینگ‌ها موجود می‌باشند. همچنین روانکارهای جامد را، برای شرایط دمایی بالا نیز باید به این مجموعه اضافه کرد. انتخاب  روان کار بستگی به شرایط کارکرد، نظیر محدوده دما، سرعت و اثر محیط اطراف دارد.
بهترین  شرایط دمای کارکرد وقتی به دست می‌آید که از حداقل مقدار روان کار لازم برای روان کاری مطمئن تأمین شود. ولی در شرایطی که روان کار وظایف دیگری نظیر آب‌بندی و انتقال حرارت را به عهده دارد، به مقدار روان کار بیشتری نیاز است.
روان کار موجود در یک چیدمان بلبرینگ‌ها به‌تدریج به علت  کار مکانیکی، پیر شدن و آلوده شدن خواص روان کاری خود را از دست می‌دهد. بنابراین لازم است گریس جدید اضافه یا به‌طور کامل تعویض شود و برای روغن، وجود فیلتر و تعویض روغن در محدودهای زمانی معین لازم است.

با نگهداری صحیح از بلبرینگ های صنعتی عمر مفید ان را افزایش دهید

 

چرخه عمر در بلبرینگ ها


اطلاعات و توصیه‌های این بخش برای بلبرینگ‌های بدون آب‌بند و یا حفاظ فلزی می‌باشند.
بلبرینگ‌های آب‌بند شده یا به حفاظ فلزی در هر دو طرف محتوی گریس می‌باشند و اطلاعات مربوط به گریس این بلبرینگ‌ها در بخش مربوط به گریس این بلبرینگ‌ها در بخش مربوط به آن بلبرینگ به همراه خلاصه‌ای از داده‌های عملکردی گریس آورده شده است.
معمولاً عمر گریس در بلبرینگ‌های آب‌بند شده از عمر بلبرینگ بیشتر است، لذا به جز موارد خاص، تمهیداتی برای روان کاری مجدد این بلبرینگ‌ها در نظر گرفته نشده است.

 

موضوعات مرتبط :

مهم ترین مطالب

معرفی انواع بلبرینگ و چیدمان انها

چیدمان بیرینگ ها علاوه بر بیرینگ شامل شفت و نشیمنگاه نیز می باشد. اهمیت روانکاری و آب بندی نیز غیرقابل انکار است. عملکرد بدون نقص یک بیرینگ به وجود یک روانکار مناسب بستگی دارد که علاوه بر روانکاری از خوردگی بیرینگ و نفوذ ذرات آلوده کننده خارجی نیز جلوگیری می کند.

تاریخ انتشار : 1398/07/11

Y بیرینگ ها UC-UCP

uc ها یا در واقع همان وای بیرینگ ها هستند که همراه با پایه نگه دارنده چدنی و یا بدون ان در دسترس میباشند . به این نوع از بلبرینگ ها یاتاقان هم میگویند.

تاریخ انتشار : 1398/07/11

رولربیرینگ های چرخی با رولر های بادامکی Track Runner

در مقایسه با یک بلبرینگ معمولی که در آن رینگ خارجی به طول کامل در داخل نشیمنگاه قرارگرفته و حمایت می‌شود، رینگ خارجی رولرهای بادامکی سطح تماس کمی نسبت به سطحی که بر روی آن حرکت می‌کند نظیر ریل یا بادامک، دارد. سطح تماس واقعی بستگی به بار شعاعی و قوسی بودن یا استوانه‌ای بودن سطح حرکت (سطح خارجی رینگ خارجی) دارد.

تاریخ انتشار : 1398/07/08