تماس بگیرید:

(021) 33990405
(031) 36643546

چگونه بلبرینگ ها را روان کاری کنیم ایا برای هر بلبرینگ گریس مخصوصی باید استفاده شود ؟

تاریخ انتشار : 1391/02/24             به اشتراک بگذارید    

  انتخاب روانکار مناسب و روش روانکاری برای هر کاربرد مهم بوده و بخشی از تعمیر و نگهداری صحیح می‌باشد.
مجموعه کاملی از گریس‌ها و روغن‌ها برای روانکاری بیرینگ‌ها موجود می‌باشند. همچنین روانکارهای جامد را، برای شرایط دمایی بالا نیز باید به این مجموعه اضافه کرد. انتخاب  روانکار بستگی به شرایط کارکرد، نظیر محوده دما، سرعت و اثر محیط اطراف دارد.
بهترین  شرایط دمای کارکرد وقتی به دست می‌آید که حداقل مقدار روانکار لازم برای روانکار لازم برای روانکاری مطمئن تأمین شود. ولی در شرایطی که روانکار وظایف دیگری نظیر آب‌بندی وانتقال حرارت را به عهده دارد، به مقدار روانکار بیشتری نیاز است.
روانکار موجود در یک چیدمان بیرینگ‌ها به تدریج به علت  کارمکانیکی، پیرشدن و آلوده شدن خواص روانکاری خود را از دست می‌دهد. بنابراین لازم است گریس جدید اضافه یا به طور کامل تعویض شود و برای روغن، وجود فیلتر و تعویض روغن در محدودهای زمانی معین لازم است.
اطلاعات و توصیه‌های این بخش برای بیرینگ‌های بدون آب‌بند و یا حفاظ فلزی می‌باشند.
بیرینگ‌های آب‌بند شده یا به حفاظ فلزی در هر دو طرف محتوی گریس می‌باشند و اطلاعات مربوط به گریس این بیرینگ‌ها در بخش مربوط به گریس این بیرینگ‌ها در بخش مربوط به آن بیرینگ به همراه خلاصه‌ای از داده‌های عملکردی گریس آورده شده است.
معمولاً عمر گریس در بیرینگ‌های آب‌بند شده از عمر بیرینگ بیشتر است، لذا به جز موارد خاص، تمهیداتی برای روانکاری مجدد این بیرینگ‌ها در نظر گرفته نشده است.

بیشتر بدانید...

به اشتراک بگذارید    
موضوعات مرتبط :

مهم ترین مطالب