:شماره تماس 
 :واتس اپ 

پر کردن گریس اضافی در بلبرینگ اشکالی دارد ؟

         تاریخ انتشار : 1391/02/01             به اشتراک بگذارید    

  گریس اضافی در بیرینگ باعث افزایش سریع دمای کارکرد بیرینگ می‌شود، خصوصاً اگر سرعت دوران بالا باشد به عنوان یک قانون کلی در شروع کارکرد فقط باید بیرینگ به طور کامل از گریس پر کرد و فضای خالی نشیمنگاه باید به صورت جزئی از گریس پر شود. قبل رسیدن به سرعت نهایی کارکرد گریس اضافی در زمان راه‌اندازی اولیه از بیرینگ خارج می‌شود. در پایان زمان راه‌اندازی دمای کارکرد به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد که نشان دهنده توزیع گریس در بیرینگ است.
در کاربردهایی که سرعت کم است و حفاظت خوب در مقابل آلودگی‌ها و خوردگی لازم می‌باشد، توصیه می‌شود که نشیمنگاه به طور کامل از گریس پر شود.

موضوعات مرتبط :

مهم ترین مطالب

معرفی انواع بلبرینگ و چیدمان انها

چیدمان بیرینگ ها علاوه بر بیرینگ شامل شفت و نشیمنگاه نیز می باشد. اهمیت روانکاری و آب بندی نیز غیرقابل انکار است. عملکرد بدون نقص یک بیرینگ به وجود یک روانکار مناسب بستگی دارد که علاوه بر روانکاری از خوردگی بیرینگ و نفوذ ذرات آلوده کننده خارجی نیز جلوگیری می کند.

تاریخ انتشار : 1398/07/11

Y بیرینگ ها UC-UCP

uc ها یا در واقع همان وای بیرینگ ها هستند که همراه با پایه نگه دارنده چدنی و یا بدون ان در دسترس میباشند . به این نوع از بلبرینگ ها یاتاقان هم میگویند.

تاریخ انتشار : 1398/07/11

رولربیرینگ های چرخی با رولر های بادامکی Track Runner

در مقایسه با یک بلبرینگ معمولی که در آن رینگ خارجی به طول کامل در داخل نشیمنگاه قرارگرفته و حمایت می‌شود، رینگ خارجی رولرهای بادامکی سطح تماس کمی نسبت به سطحی که بر روی آن حرکت می‌کند نظیر ریل یا بادامک، دارد. سطح تماس واقعی بستگی به بار شعاعی و قوسی بودن یا استوانه‌ای بودن سطح حرکت (سطح خارجی رینگ خارجی) دارد.

تاریخ انتشار : 1398/07/08