:شماره تماس 
 :واتس اپ 

معرفی ابتدایی رولربیرینگ های مخروطی قسمت اول

         تاریخ انتشار : 1398/05/31             به اشتراک بگذارید    

طرح‌های بلبرینگ

طرح استاندارد
رولربلبرینگ‌های مخروطی برای کاربردهای عمومی که شامل بلبرینگ‌ها با مشخصه Q نیز می‌باشند، دارای مشخصه‌های بهینه‌شده زیر هستند.
• سطح تماس لغزشی لبه راهنمابر روی رینگ داخلی
انتهای رولرها و
پروفیل تماس در سطح غلتش
همچنین به علت دقت‌های بالا ساخت، تنظیم بلبرینگ‌ها نسبت به همدیگر را می‌توان باقابلیت اطمینان زیاد انجام داد که به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای راندمان بلبرینگ‌ها را خصوصاً در ساعت اولیه کارکرد  افزایش می‌دهد. شکل زیر

 رولبرینگ مخروطی


رولبرینگ
 

معرفی رولبرینگ مخروطی قسمت دوم

بلبرینگ‌ها با مشخصه CL7C
رولربلبرینگ‌های مخروطی که با مشخصه CL7C تولید می‌شوند برای چیدمان‌هایی که بارمحوری سنگین در آن‌ها وجود دارد نظیر چیدمان بلبرینگ‌های پنیون جعبه‌دنده‌ها، بکار می‌روند. این بلبرینگ‌ها که با پیش بار نصب می‌شوند دارای مشخصه اصطکاکی خاص، دقت حرکتی بهتر و ظرفیت حمل بارمحوری زیاد بوده به‌طوری‌که درگیری ثابت و دقیق دنده‌ها را تضمین می‌کنند.
در مقایسه با بلبرینگ‌ها برای کاربرد عمومی، بلبرینگ‌ها با مشخصه CL7C را می‌تواند با دقت بالا با روش ممان اصطکاکی تنظیم نمود که به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای فرآیند تنظیم را ساده می‌کند.
در بلبرینگ‌ها با مشخصه CL7C سایش هنگام راه‌اندازی اولیه وجود ندارد. ازآنجایی‌که فیلم روان کاری هیدرودینامیک در محل تماس لبه رینگ و انتهای رولرها تشکیل می‌شود، پیش بار از بین نرفته و می‌توان آن را در مقدار ثابت و زیاد در حین کارکرد حفظ کرد


رولبرینگ مخروطی

بلبرینگ‌ها با رینگ خارجی فلنج‌دار
بعضی از بلبرینگ‌های مخروطی یک ردیفه دارای رینگ خارجی فلنج‌دار می‌باشند. بلبرینگ‌ها با رینگ خارجی فلنج‌دار را می‌توان به‌صورت محوری در نشیمنگاه ثابت کرده و چیدمان ساده و جمع‌وجوری را ایجاد کرد. سوراخ نشیمنگاه نیاز به‌دقت بالا نداشته و نیازی به پله نیز نیست

رولبرینگ لبه دار

 

taper roller bearing 
 

 

موضوعات مرتبط :

مهم ترین مطالب

معرفی انواع بلبرینگ و چیدمان انها

چیدمان بیرینگ ها علاوه بر بیرینگ شامل شفت و نشیمنگاه نیز می باشد. اهمیت روانکاری و آب بندی نیز غیرقابل انکار است. عملکرد بدون نقص یک بیرینگ به وجود یک روانکار مناسب بستگی دارد که علاوه بر روانکاری از خوردگی بیرینگ و نفوذ ذرات آلوده کننده خارجی نیز جلوگیری می کند.

تاریخ انتشار : 1398/07/11

Y بیرینگ ها UC-UCP

uc ها یا در واقع همان وای بیرینگ ها هستند که همراه با پایه نگه دارنده چدنی و یا بدون ان در دسترس میباشند . به این نوع از بلبرینگ ها یاتاقان هم میگویند.

تاریخ انتشار : 1398/07/11

رولربیرینگ های چرخی با رولر های بادامکی Track Runner

در مقایسه با یک بلبرینگ معمولی که در آن رینگ خارجی به طول کامل در داخل نشیمنگاه قرارگرفته و حمایت می‌شود، رینگ خارجی رولرهای بادامکی سطح تماس کمی نسبت به سطحی که بر روی آن حرکت می‌کند نظیر ریل یا بادامک، دارد. سطح تماس واقعی بستگی به بار شعاعی و قوسی بودن یا استوانه‌ای بودن سطح حرکت (سطح خارجی رینگ خارجی) دارد.

تاریخ انتشار : 1398/07/08