:شماره تماس 
 :واتس اپ کلیک کنید

سوالاتی در ارتباط با بلبرینگ ها

           تاریخ انتشار : 1398/06/17             به اشتراک بگذارید     

 

آیا از دست رفتن مقداری مشخص از گریس در بلبرینگ بسته (closed) عادی است؟

بله. در طول فرآیند گریس کاری، تنها مقدار کمی از گریس برای روان کاری سطوح حرکتی لازم است. بقیه گریس، برای روان کاری ضروری نیست و در طرفین انباشته‌شده و یا به بیرون بلبرینگ می‌ریزد.

برای مثال در مواردی که سرعت چرخش بالاست، مقدار کمی روان کار کافی است. در اینجا به‌طور خودتنظیم میزان گریس تنظیم می‌شود. تا وقتی به میزان ایدئال گریس دست‌یابیم، بیرون ریختن و از دست رفتن گریس طبیعی است.

بار محموری و شعاعی در بلبرینگ ها

 

ظرفیت بار شعاعی و محوری چه معنایی دارد؟

بار شعاعی، باری است که عمود بر محور شفت وارد می‌شود. بلبرینگ‌های شعاعی نیروهایی که به‌طور عمودی بر شفت وارد می‌شوند را به‌طور بهینه تحمل می‌کنند.

 

بار شعاعی بلبرینگ                          بلبرینگ بار شعاعی

 

بارمحوری در راستای محور وارد می‌شود. بلبرینگ‌های محوری، نیروهای بزرگ وارد در راستای محور شفت را به‌طور بهینه جذب و تحمل می‌کنند.

 

بار محوری بلبرینگ                                   بلبرینگ بار محوری

 

 

بلبرینگ مغناطیسی

 

آیا بلبرینگ‌هایی که از جنس فولاد ضدزنگ ساخته می‌شوند، می‌توانند خاصیت آهنربایی داشته باشند؟

بله، بسته به سازه اتمی، فولاد ممکن است خاصیت آهنربایی داشته باشند. فولاد زنگ نزن مارتنزیتی و فریتی (شامل 12 تا 30 درصد کروم- ) خاصیت مغناطیسی دارند ولی فولاد ضدزنگ آستنیتی معمولاً خاصیت مغناطیسی ندارد.

برای اطمینان از خاصیت شکل‌پذیری در دمای بالا، نیکل و منگنز به فولاد ضدزنگ صنعتی افزوده می‌شود. به همین خاطر، اغلب فولادهای ضدزنگ صنعتی خاصیت مغناطیسی دارند. ظرفیت تحمل بار در بلبرینگ‌هایی که از جنس فولاد ضدزنگ هستند، کمتر از بلبرینگ‌های ساخته‌شده از آلیاژ فولاد و کروم است. در مقایسه با فولاد آستنیتی نیز – که خاصیت مغناطیسی ندارد- فولاد مارتنزیتی قابلیت سخت شدن رادارا است، بنابراین ظرفیت بالاتر تحمل بار قابل‌دستیابی است. که در بسیاری از موارد کاربرد بلبرینگ، مهم است.

خاصیت مغناطیسی ارتباطی به مقاومت در برابر خوردگی ندارد.

موضوعات مرتبط :

مهم ترین مطالب

قفسه بلبرینگ

قفسه یا نگهدارنده ساچمه ها در بلبرینگ انواع مختلفی دارد . بر اساس نوع کاربرد از انواع بلبرینگ قفسه برنجی یا بلبرینگ قفسه فیبری استفاده میگردد. جالب است بدانید نوع قفسه بلبرینگ اثر مستقیم بر میزان عمر بلبرینگ میتواند داشته باشد. این مقاله به معرفی جنس انواع قفسه هایی که درتولید انواع بلبرینگ استفاده میشود میپردازد.

تاریخ انتشار : 1399/09/25

جنس بلبرینگ

بلبرینگ ها از چه موادی ساخته میشوند؟ بلبرینگ اجزای متفاوتی دارد، اجزای غلتنده یا همان ساچمه ها ،شبکه نگهدارنده ساچمه های بلبرینگ که در اینجا قفسه بلبرینگ نام دارد در برسی و شناخت انواع رایج بلبرینگ باید به متریال تشکیل دهنده این اجزا دقت کرد. همچنین رینگ خارجی و داخلی بلبرینگ که در برگیرنده این اجزاست خود از مواد و الیاژ های مختلفی ساخته میشود.

تاریخ انتشار : 1399/01/05

تلرانس بلبرینگ

این مقاله اطلاعاتی کلی در مورد بلبرینگ را به زبان ساده برای شما بازگو می‌کند اطلاعاتی از قبیل لقی و تلورانس بلبرینگ‌ها جنس بلبرینگ‌ها و قفسه‌های نگهدارندِ ساچمه‌ها ، همچنین توضیح کاملی در خصوص شماره‌هایی که بر روی بلبرینگ وجود دارد به شما ارائه می‌دهد

تاریخ انتشار : 1398/12/21