:شماره تماس 
 :واتس اپ 

روان سازی بلبرینگ های اسکیت برد قسمت اول

         تاریخ انتشار : 1398/06/14             به اشتراک بگذارید    

درآوردن بلبرینگ‌ها

اچار باز کردن بلبرینگ اسکیت برد

 

1

ابتدا آیتم‌های موردنیاز را جمع‌آوری کنید. برای این‌که کار سریع‌تر انجام شود و بتوانید زودتر از اسکیت بردتان استفاده کنید، ضروری است ابزار لازم را آماده کنید. آیتم‌های لازم تحت عنوان چیزهایی که لازم دارید لیست شده‌اند. مخصوصاً به انبردست/پیچ‌گوشتی، آچار بکس (socket wrench) یا آچار لوله گیر و آچار اسکیت (یا T-tool)، نیاز دارید.

 

2

چرخ‌های اسکیت برد را دربیاورید. می‌توانید برای این کار به‌آسانی به کمک آچار بکس یا آچار لوله گیر و آچار اسکیت مهره نگه‌دارنده چرخ‌ها را شل و بازکنید. ممکن است لازم باشد برد را محکم گرفته و نیروی زیادی وارد کنید تا مهره‌ها بازشوند.

نگهداری از بلبرینگ

3

قطعاتی را که درآورده‌اید در جای مطمئنی بگذارید. در غیر این صورت ممکن است یک واشر یا مهره ضروری یا قطعه دیگری را گم کنید. برای پیشگیری از این مشکل می‌توانید قطعاتی که به آن‌ها نیاز ندارید را در یک کیسه پلاستیکی بگذارید.

  • به ازای هر چرخ باید یک پیچ و یک الی دو واشر داشته باشید.

4

بلبرینگ‌ها را از چرخ آزاد کنید. بلبرینگ در مرکز چرخ قرارگرفته است و شکل دایره‌ای دارد. پس از درآوردن چرخ‌ها، می‌توانید با یک پیچ‌گوشتی بلبرینگ‌ها را به‌آرامی بیرون بکشید. یا با دم‌باریک آن‌ها را بیرون بیاورید.

  • اگر ابزاری در دسترس ندارید، می‌توانید از بارکش به‌عنوان اهرم استفاده کنید. بدین‌صورت که انگار می‌خواهید بلبرینگ را جا بزنید، ولی تنها یکی از دو بلبرینگ را روی بارکش قرار دهید و به این شکل بلبرینگ را بیرون بیاورید.
  • برخی از بردها یک رینگ سرعت دارند (رینگ سرعت استوانه کوچکی است که بین بلبرینگ‌ها قرار می‌گیرد و به توزیع نیرو و بهتر شدن حرکت اسکیت کمک می‌کند. مترجم) که باید آن را بعد از درآوردن بلبرینگ اول بیرون بیاورید.
  • اگر بیرینگ‌کش ندارید، می‌توانید از یک میله ضخیم فلزی استفاده کنید. (به‌اندازه کافی نازک باشد که بتواند داخل ورودی بلبرینگ که معمولاً محور از آن رد می‌شود، شود) بلبرینگ را از سمت مخالف وارد شدن میله گرفته و به نرمی با یک چکش به میله ضربه بزنید. البته این کار ممکن است به بلبرینگ‌ها آسیب برساند و باید خیلی مراقب باشید.

تمیز کردن بلبرینگ‌ها

 

1

عمده چرک و آلودگی و دوده را از بلبرینگ بزدایید. این کار را به نرمی انجام دهید تا وارد شدن آلودگی به بلبرینگ جلوگیری کنید. به‌آرامی بلبرینگ را با یکپارچه تمیز یا حوله کاغذی بمالید تا آلودگی که دیده می‌شود را پاک‌کنید.

  • اگر دوده خیلی بد و زیاد است، از مقدار مناسب حلال استفاده کنید تا از میان ماده کثیف راه پیدا کنید.

 2

یک محلول شوینده تهیه کنید. از یک سطل یا قدح تمیز استفاده کنید، آن را با استون یا محلول پاک‌کننده گریس پرکنید. الکل معدنی (mineral spirits) یا الکل نیز به‌خوبی جوابگو است و همچنین نسبتاً ارزان است، همچنین نسبت به برخی تمیزکننده‌ها زننده نیست. سطل یا قدح را تا حدی پرکنید که بلبرینگ‌ها در آن غوطه‌ور شوند.

  • اگر می‌خواهید از استون استفاده کنید، پوشیدن دستکش را فراموش نکنید. چون این محلول خیلی قوی است. توجه کنید که همه استفاده از استون را توصیه نمی‌کنند و شما می‌توانید یک محلول ملایم‌تر انتخاب کنید. هنگام کار با استون دستکش بپوشید.
  • اگر از یک شوینده ملایم‌تر مانند الکل معدنی استفاده می‌کنید، ممکن است لازم باشد مدت طولانی‌تری برای تمیز کردن بلبرینگ‌ها صبر کنید.

 

روان سازی بلبرینگ های اسکیت برد قسمت دوم

 

موضوعات مرتبط :

مهم ترین مطالب

چرخه عمر در بلبرینگ ها

ایا تا بحال هنگام تعویض یک بلبرینگ خراب از خود سوال کرده اید ایا این بلبرینگ به اندازه نرمال عمر کرد یا میتوانست عمر بیشتری داشته باشد ؟ عمر بلبرینگ ها قابل پیش بینی است و تا 99 درصد قابل محاسبه میباشد .

تاریخ انتشار : 1398/06/16

الیاژ و خصوصیات بلبرینگ های مینیاتوری

بلبرینگ مینیاتوری در حقیقت همان بلبرینگ شیار عمیق در سایز کوچک است. ابعاد و کوچکی آن‌ها، سبب می‌شود برای کاربردهای خاص مناسب باشند. علاوه بر آن، این نوع بلبرینگ‌ها امکان چرخش در سرعت خیلی بالا را با صدای کم فراهم می‌کنند.

تاریخ انتشار : 1398/06/16

معرفی انواع بلبرینگ های مینیاتوری

بلبرینگ های مینیاتوری - بلبرینگ هایی کوچک برای اهداف بزرگ هستند . بلبرینگ‌ مینیاتوری در حقیقت همان بلبرینگ شیار عمیق در سایز کوچک است. ابعاد و کوچکی آنها، سبب می‌شود برای کاربردهای خاص مناسب باشند. علاوه بر آن، این نوع بلبرینگ‌ها امکان سرعت خیلی بالا را با صدای کم فراهم می‌کنند.

تاریخ انتشار : 1398/06/16