:شماره تماس 
 :واتس اپ 

فرق بین بلبرینگ پرساچمه و کم ساچمه چیست؟

         تاریخ انتشار : 1398/06/11             به اشتراک بگذارید    

بلبرینگ قفسه دار و بلبرینگ شیار عمیق کاملاً پر (با ساچمه بیشتر) در موارد زیر تفاوت دارند:

  • در یک بلبرینگ قفسه دار غلتک‌ها درون یک قفسه و در یک محل مشخص قرار دارند.
  • در یک بلبرینگ شیار عمیق کاملاً پر قفسه‌ای وجود ندارد.

بلبرینگ‌های شیار عمیق قفسه دار استاندارد هستند و به‌طور جداگانه نشانه‌گذاری نمی‌شوند. درحالی‌که بلبرینگ‌های f کاملاً پر با علامت MAX(به معنای ماکسیمم) نشانه‌گذاری می‌شوند. زیرا در آن‌ها به دلیل عدم وجود قفسه می‌توان از حداکثر تعداد ساچمه استفاده کرد. به این هدف به یک روزنه برای پر کردن یاتاقان (filling slot) نیازمندیم.

  

بلبرینگ قفسه دار

 

 

بلبرینگ شیار عمیق کاملاً پر

 

 

خصوصیات:

  • بلبرینگ‌های شیار عمیق قفسه دار حرکت هموار در سرعت‌بالا را ممکن می‌سازند زیرا قفسه عناصر را در محل ثابتی نگه می‌دارد و اصطکاک را کاهش می‌دهد.
  • بلبرینگ شیار عمیق کاملاً پرتعداد بیشتری ساچمه دارد و نسبت به بلبرینگ قفسه دار امکان تحمل بار بیشتری را دارا  است. همچنین امکان تحمل شوک را دارد.

شکل زیر تفاوت ظرفیت بار بین این دو نوع بلبرینگ را نشان می‌دهد:

 

 

 

 

موضوعات مرتبط :

مهم ترین مطالب

معرفی انواع بلبرینگ و چیدمان انها

چیدمان بیرینگ ها علاوه بر بیرینگ شامل شفت و نشیمنگاه نیز می باشد. اهمیت روانکاری و آب بندی نیز غیرقابل انکار است. عملکرد بدون نقص یک بیرینگ به وجود یک روانکار مناسب بستگی دارد که علاوه بر روانکاری از خوردگی بیرینگ و نفوذ ذرات آلوده کننده خارجی نیز جلوگیری می کند.

تاریخ انتشار : 1398/07/11

Y بیرینگ ها UC-UCP

uc ها یا در واقع همان وای بیرینگ ها هستند که همراه با پایه نگه دارنده چدنی و یا بدون ان در دسترس میباشند . به این نوع از بلبرینگ ها یاتاقان هم میگویند.

تاریخ انتشار : 1398/07/11

رولربیرینگ های چرخی با رولر های بادامکی Track Runner

در مقایسه با یک بلبرینگ معمولی که در آن رینگ خارجی به طول کامل در داخل نشیمنگاه قرارگرفته و حمایت می‌شود، رینگ خارجی رولرهای بادامکی سطح تماس کمی نسبت به سطحی که بر روی آن حرکت می‌کند نظیر ریل یا بادامک، دارد. سطح تماس واقعی بستگی به بار شعاعی و قوسی بودن یا استوانه‌ای بودن سطح حرکت (سطح خارجی رینگ خارجی) دارد.

تاریخ انتشار : 1398/07/08