:شماره تماس 
 :واتس اپ 

فرق بین بلبرینگ پرساچمه و کم ساچمه چیست؟

         تاریخ انتشار : 1398/06/11             به اشتراک بگذارید    

بلبرینگ قفسه دار و بلبرینگ شیار عمیق کاملاً پر (با ساچمه بیشتر) در موارد زیر تفاوت دارند:

  • در یک بلبرینگ قفسه دار غلتک‌ها درون یک قفسه و در یک محل مشخص قرار دارند.
  • در یک بلبرینگ شیار عمیق کاملاً پر قفسه‌ای وجود ندارد.

بلبرینگ‌های شیار عمیق قفسه دار استاندارد هستند و به‌طور جداگانه نشانه‌گذاری نمی‌شوند. درحالی‌که بلبرینگ‌های f کاملاً پر با علامت MAX(به معنای ماکسیمم) نشانه‌گذاری می‌شوند. زیرا در آن‌ها به دلیل عدم وجود قفسه می‌توان از حداکثر تعداد ساچمه استفاده کرد. به این هدف به یک روزنه برای پر کردن یاتاقان (filling slot) نیازمندیم.

  

بلبرینگ قفسه دار

 

 

بلبرینگ شیار عمیق کاملاً پر

 

 

خصوصیات:

  • بلبرینگ‌های شیار عمیق قفسه دار حرکت هموار در سرعت‌بالا را ممکن می‌سازند زیرا قفسه عناصر را در محل ثابتی نگه می‌دارد و اصطکاک را کاهش می‌دهد.
  • بلبرینگ شیار عمیق کاملاً پرتعداد بیشتری ساچمه دارد و نسبت به بلبرینگ قفسه دار امکان تحمل بار بیشتری را دارا  است. همچنین امکان تحمل شوک را دارد.

شکل زیر تفاوت ظرفیت بار بین این دو نوع بلبرینگ را نشان می‌دهد:

 

 

 

 

موضوعات مرتبط :

مهم ترین مطالب

چرخه عمر در بلبرینگ ها

ایا تا بحال هنگام تعویض یک بلبرینگ خراب از خود سوال کرده اید ایا این بلبرینگ به اندازه نرمال عمر کرد یا میتوانست عمر بیشتری داشته باشد ؟ عمر بلبرینگ ها قابل پیش بینی است و تا 99 درصد قابل محاسبه میباشد .

تاریخ انتشار : 1398/06/16

الیاژ و خصوصیات بلبرینگ های مینیاتوری

بلبرینگ مینیاتوری در حقیقت همان بلبرینگ شیار عمیق در سایز کوچک است. ابعاد و کوچکی آن‌ها، سبب می‌شود برای کاربردهای خاص مناسب باشند. علاوه بر آن، این نوع بلبرینگ‌ها امکان چرخش در سرعت خیلی بالا را با صدای کم فراهم می‌کنند.

تاریخ انتشار : 1398/06/16

معرفی انواع بلبرینگ های مینیاتوری

بلبرینگ های مینیاتوری - بلبرینگ هایی کوچک برای اهداف بزرگ هستند . بلبرینگ‌ مینیاتوری در حقیقت همان بلبرینگ شیار عمیق در سایز کوچک است. ابعاد و کوچکی آنها، سبب می‌شود برای کاربردهای خاص مناسب باشند. علاوه بر آن، این نوع بلبرینگ‌ها امکان سرعت خیلی بالا را با صدای کم فراهم می‌کنند.

تاریخ انتشار : 1398/06/16