:شماره تماس 
 :واتس اپ 

آیا بلبرینگ های خاص از پوشش متفاوتی در سطح خود برخوردار هستند؟

         تاریخ انتشار : 1391/02/13             به اشتراک بگذارید    

  پوشش دادن یک روش مناسب برای بهینه کردن مواد و افزایش قابلیت اطمینان بیرینگ برای کاربردهای خاص می‌باشند. دو روش پوشش دادن تاکنون بکار برده شده که مزایای آنها در عمل نیز ثابت شده است.
 در پوشش سطحی با نشان تجاری NoWear ، یک لایه سرامیک با اصطکاک کم به روی سطوح داخلی بیرینگ قرار داده می‌شود، به طوری که در شرایط روانکاری حدی (Marginal Lubication ) برای مدت طولانی مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. پوشش INSOCOAT® ، که بر روی سطح خارجی رینگ خارجی یا سطح داخلی رینگ داخلی قرار می‌گیرد، در برابر عبور جریان الکتریکی از بیرینگ مقاوم می‌باشد.دیگر پوشش‌ها نظیر پوشش روی – کرم (Zinc Chromate ) می‌توانند به عنوان جایگزین بیرینگ‌های ضد زنگ در محیط‌های خورنده بخصوص برای بیرینگ‌های آماده نصب بکار روند.

موضوعات مرتبط :

مهم ترین مطالب

معرفی انواع بلبرینگ و چیدمان انها

چیدمان بیرینگ ها علاوه بر بیرینگ شامل شفت و نشیمنگاه نیز می باشد. اهمیت روانکاری و آب بندی نیز غیرقابل انکار است. عملکرد بدون نقص یک بیرینگ به وجود یک روانکار مناسب بستگی دارد که علاوه بر روانکاری از خوردگی بیرینگ و نفوذ ذرات آلوده کننده خارجی نیز جلوگیری می کند.

تاریخ انتشار : 1398/07/11

Y بیرینگ ها UC-UCP

uc ها یا در واقع همان وای بیرینگ ها هستند که همراه با پایه نگه دارنده چدنی و یا بدون ان در دسترس میباشند . به این نوع از بلبرینگ ها یاتاقان هم میگویند.

تاریخ انتشار : 1398/07/11

رولربیرینگ های چرخی با رولر های بادامکی Track Runner

در مقایسه با یک بلبرینگ معمولی که در آن رینگ خارجی به طول کامل در داخل نشیمنگاه قرارگرفته و حمایت می‌شود، رینگ خارجی رولرهای بادامکی سطح تماس کمی نسبت به سطحی که بر روی آن حرکت می‌کند نظیر ریل یا بادامک، دارد. سطح تماس واقعی بستگی به بار شعاعی و قوسی بودن یا استوانه‌ای بودن سطح حرکت (سطح خارجی رینگ خارجی) دارد.

تاریخ انتشار : 1398/07/08