:شماره تماس 
 :واتس اپ کلیک کنید

مهره های دقیق با پین قفل کن

مهره های دقیق با پین قفل کن

مهره های دقیق  برای استفاده  با بیرینگ های  دقیق طراحی  شده اند  ولذا ابعاد  آنها مطابق  ابعاد این بیرینگ ها ست.
مهره های دقیق دارای سه پین  قفل کن بوده که به فاصله  مساوی بر روی  محیط آنها  قرار گرفته اند. این پین هاه به وسیله  پیچ مغزی به شفت  فشرده می شوند  واز چرخش  مهره  جلوگیری  می کند پین ها  و پیچ ها  مغزی با زاویه  مشابه با  زاویه روزه شفت   قرار  گره اند  وانتهای  پین ها  دارای پروفیل  رزوه  می باشند  تا زمانی  که پین ها تغییر شکل  نداده اند  مهره دقت خود را حتی پس از باز و بسته کردن  های زیاد نیز حفظ می کند . همچنین  نیازی به واشر  یا شیار  اضافی   بر روی شفت  نمی باشد .
مهره های دقیق  در دو طرح  زیر ساخته  می شوند .
- مهره  قفل کن KMT که با شکاف  های بر  روی  محیط خارجی  طراحی  شدند  که بتوان با آچار  آنها را محکم  کر د. همچنین  تا اندازه  15 دارای دو بخش  پخ مانند در مقابل هم  درمحیط  مهره می باشند. این مهره ها  در کاربرد های که دقت ، سادگی و قابلیت اطمینان  نیاز است بکار برده میشوند .(شکل زیر)
-  مهره های طرح KMTA دارای شکل خارجی  و گام رزوه متفاوت  نسبت به طرح KMT می باشند . این مهره ها  دارای محیط  خارجی با  سطح استوانه ای  شکل بوده  ودر کاربردهای که محدودیت  فضا وجود  دارد بکار می روند . به علت  شکل خارجی  استوانه ای ،‌این مهره را می توان  به عنوان بخشی  ازآب بند  نوع شیاری  بکار برد . حفره های  اطراف  محیط  و  سوراخ  های  روی سطح  پیشانی  این مهره ها نصب  آنها را  ساده می کند. (شکل زیر)


مهره های دقیق قابل تنظیم می باشند  سه پینی که با فاصله  مساوی بر روی مهره قرار می گیرند  به طور دقیق  مهره را بر روی شفت  با زاویه  مناسب  ثابت می کنند همچنین می توان عدم  دقت و انحراف  اجزای  دیگر که  باید بر روی شفت  ثابت  شوند را ،‌تنظیم  کرد . 

ابعاد
مهره های  KMT و KMTA دارای  رزوه  متریکم  ISO مطابق   استاندارد ISO 965-3:19998 می باشند .


تلرانس ها
روزه متریک  ISO با تلرانس  5H مطابق  استاندارد  ISO 965 3:1998 ماشینکاری  می شود .حداکثر  خطای  لنگی  بین رزوه  و  سطح ثابت  کننده برای  مهره ها  تا اندازه  0.005 MM.26 است .


جنس
مهره قفل کن KMT و KMTA از فولاد  مقاوم  که فسفاته  شده وبا ضد زنگ غیر حلال  حفاظت  شده اند ،‌ ساخته  میشوند .


رزوه  مقابل بر روی شفت
روزه  مقابل بر روی شفت  باید با تلرانس  6g مطابق  استاندارد  ISO 965-3:1998 باشد .


نصب
مهره های  قفل کن KMT دارای  شکاف هایی بر روی محیط  بیرونی  بوده و تا اندازه  15 دارای  دو پخ  محیطی  درمقابل  هم می باشند  انواع مختلف اچار  نظیر آچار  قلابدار  وضربه ای  را می توان وابسته به ابعاد مهره استفاده  کرد در  جداول نوع آچار  مناسب  برای هر مهره آورده  شده است 
مهره قفل کن KMTA را می توان  با آچار  پینی به  کمک یک  پیچ  دو سر دنده  که در یکی از سوراخ های محیطی  قرار می گیرند ،محکم نمود. همچنین  می توان از آچار  با پیشانی  نوع پینی  یا اهرم میله ای  Tommy Bar نیز استفاده  کرد آچار مناسب  مطابق  استاندارد  DIN 1810-1979 بوده و  در جداول   آورده شده است .
برای  قفل کردن مهره های  KMT و KMTA پیچ  مغزی  را باید  ابتدا به ارامی  محکم کرد  تا روزه های  پین قفل کن با  روزه شفت درگیر  شوند سپس  باید پیچ مغزی را  به آرامی  با گشتاوری  که درجداول  آورده شده محکم  کرد .
لازم است  که عدم  همراستایی  بین سطح  تماس مهره با  اجزای  مجار اصلاح  شود برای  این منظور  پیچ  مغزی در  موقعیتی  که بیشترین  انحراف  را دارد را باید ابتدا  شل کرده و دو پیچ  دیگر با درجه  یکسان  محکم  شوند سپس پیچ شل شده را محکم  کرد اگر عدم  همراستایی برطرف  نشود  باید روش  فوق تکرار  شده تا دقت  لازم به دست  آید دقت کار را می توان  با استفاده  از یک گیج عقربه ای  تعیین  کر د.


بیرون آوردن
هنگام بیرون آوردن مهره های KMT وkmta حتی پس از  باز کردن  پیچ مغزی  ممکن است  پین ها  با رزوه های  شفت  درگیر باشند  . با ضربه زدن  به مهره  در نزدیکی  پیچ مغزی  به کمک  یک چکش لاستیکی  می توان پین ها را شل کرده و سپس  مهره را به سادگی  از روی شفت باز کرد .