:شماره تماس 
 :واتس اپ 

محاسن پیچهای ساچمه ای

محاسن فنی پیچهای ساچمه ای شرکت HIWIN 
 

 مشخصات پیچهای ساچمه ای شرکت HIWIN

استفاده از پیچهای ساچمه ای این شرکت مزایای زیادی نظیر کارایی بالا، برگشت پذیری بالا، حذف لقی استحکام بالا، دقت بالای گام پیچ و مزایای دیگری را به همراه دارد. در مقایسه با پیچهای تماس رزوه ای. اصطکاک لغزش پیچهای معمولی بنابراین به وسیله حرکت غلتکی ساچمه ها جایگزینی شده است. مشخصات اصلی و مزایای ناشی از استفاده از پیچهای رزوه ای این شرکت با بیشتر جزئیات در ادامه لیست شده اند:

 

[1] کارآیی و برگشت پذیری بالای

 

به علت تماس غلتکی بین پیچ و مهره کارآیی پیچ های ساچمه ای می تواند به 90% برسد. کارآیی مکانیکی پیچهای ساچمه ای بیشتر از میل راهنمایی معمولی است پیچهای ساچمه ای شرکت HIWIN در محل و سیر ساچمه ها پرداخت سطح فوق العاده ای دارند که باعث کاهش اصطکاک تماسی بین ساچمه ها و مسیرهای عبور ساچمه های می شود. به واسط? تماس و حرکت غلتکی ساچمه ها در مسیر عبورشان نیروی اصطکاکی کوچکی به دست می آید و کارآیی پیچهای ساچمه ای افزایش می یابد. کارآیی بالا، در اثنای حرکت پیچهای ساچمه ای ترک حرکتی کمی را ایجاد می کند. بنابراین، قدرت کمتر موتور در عمل نیاز می شود که نتیجه آن هزین? کارس پائین تر است. به منظور تضمین کارایی محصولات شرکت HIWIN از یک سری تجهیزات آزمایشی و فرآیندهای آزمایشی استفاده می کند.

[2] حذف تمی و چغرمگه بالا

ماشین های ابزار CNC نیازمند پیچهای ساچمه ای با تمی محوری صفر و حداقل تغییر شکل الاستیک «چغرمگه بالا» هستند. تمی به وسیله طراحی ویژه شکل طاق گونیک «طاق مخروطی» مسیر عبور ساچمه  و پیش بار حذف می شود. به منظور حصول چغرمگه کلی بالا و موقعیت یابی مکرر در ماشین های CNC ، معمولاً در پیچهای ساچمه پیش بار استفاده می شود. مع الوصف، پیش بار اضافی در عمل ترک و گشتاور اصطکاک را افزایش می دهد. این ترک اصطکاکی بدست آمده ایجاد گرما می کند و عمر قابل انتظار را کاهش می دهد. با طراحی ویژه ما و فرآیندهای تولیدی، ما پیچهای ساچمه ای بهینه ای را بدون تمی و کمترین گرمای آزاد شده برای کاربردهای شما تدارک دیده ایم.

[3] دقت گام بالا

برای کاربردهایی که دقت بالایی لازم دارند امکانات مدرن شرکت HIWIN مجوز انجام درخواست های ویژه مشتری و استفاده از استانداردهای ISO و JIS و DIN را دارد. این دقت به وسیله تجهیزات اندازه گیری دقیق لیزری و گزارش دهی به مشتریان تضمین می شود.

[4] عمر قابل انتظار پیش بینی شده

برخلاف عمر مفید پیچهای معمولی که توسط سایش سطوح تماس کنترل می شوند، پیچهای ساچمه ای این شرکت معمولاً می توانند تا حد خستگی متریال استفاده شوند. با توجه دقیق به طراحی، کیفیت مواد، عملیات حرارتی و ساخت، پیچهای ساچمه ای این شرکت ثابت کرده اند که باقابل اعتماد بودن و بدون هیچ مشکلی در طی عمر نگهداری پیش بینی شده کار کرده اند.

عمر بدست آمده توسط هر پیچ ساچمه ای به فاکتورهای زیادی شامل طراحی، کیفیت، نگهداری و فاکتور اصلی یعنی بار محوری این سکه (C) بستگی دارد. دقت پروفیل، مشخصات مواد و سختی سطوح فاکتورهای اصلی هستند که روی بار محوری دینامیکی تأثیر گذارند. عمر با بار محوری متوسط حداقل  در نظر گرفته می شود. کیفیت بالای پیچهای ساچمه ای طراحی شده مطابق درجه بندی B است. (مثلاً 90% احتمالاً به عمر طراحی می رسند). 50% پیچهای ساچمه ای به 2 تا 4 برابر عمر طراحی می رسند.

[5]   گشتاور راه اندازی پائین و حرکت فرم

بخاطر تماس فلز به فلز، تماس رزوه ای پیچ های راهنمای معمولی نیازمن نیروی راه اندازی بالایی برای غلبه بر اصطکاک آستانه حرکت هستند. مع الوصف، به علت تماس غلتکی ساچمه های، پیچهای ساچمه ای فقط نیروی راه اندازی کمی را برای غلبه بر اصطکاک شروع حرکت نیاز دارند. این شرکت از فاکتور طراحی ویژه ای در مسیر عبور ساچمه استفاده می کند (فاکتور تطبیق) و تکنیک های ساختی که مسیر حرکت درست ساچمه را ناشی می شود. این ها تضمینی است برقرار گرفتن گشتاور مورد نیاز موتور در رنج گشتاور ویژه آن. در طی پروسه ساخت این شرکت تجهیز ردیابی ویژه ای برای کنترل هر پروفیل مسیر عبور ساچمه دارد.شرکت HIWIN همچنین از تجهیز اندازه گیری کامپیوتری برای اندازه گیری دقیق گشتاور اصطکاکی پیچهای ساچمه ای استفاده می کند. دیاگرام نمونه ای از فاصله – گشتاور در شکل 5-2 نشان داده شده است.

[6] بی صدایه

ماشین های ابزار پر کیفیت در شرایط بارگذار سنگین و تغذیه سریع نیازمند کارکرد با صدای کم هستند. این شرکت به این هدف با استفاده از مزیت سیستم برگشتی اش، طراحی های مسیر عبور ساچمه، تکنیک مونتاژ و کنترل دقیق سطح تمام شده و ابعادها دقت یافته است.

[7] زمان کوتاه پیش افت

شرکت HIWIN خط تولید سریعی دارد و می تواند انبار کند پیچهای ساچمه ای را به منظور یافتن زمانهای کوتاه پیش افت.

[8] مزایای عملگرهای نپوماتیکی و فوق هیدرولیکی

پیچ ساچمه ای در یک عملگر جایگزین عملگرهای سنتی هیدرولیکی یا نپوماتیکی با مزایای زیادی از قبیل پاسخ سریع، عدم نشتی، عدم نیاز به فیلتر، ذخیره انرژی و تکرارپذیری خوب می شود.

کاربردهای پیچهای ساچمه ای

پیچهای ساچمه ای شرکت HIWIN در رشته های زیر استفاده می شود
1- ماشین آلات CNC : مرکزیاب CNC ، فرز CNC ، تراش CNC ، CNCEDM ، سنگ زنی CNC ، ماشین آلات برش سیم، ماشین آلات سوراخکاری و غیره.

2- ماشین آلات ابزار دقیق: دستگاه فرز، سنگ، EDM ، ابزار سنگ زنی، ماشین آلات ساخت دنده، ماشین آلات سوراخکاری، دنده و غیره.

3- ماشین آلات صنعتی: ماشین آلات چاپ، تولید کاغذ، اتوماتیک، نساجی، رسه ماین آلات با اهداف خاصی، ماشین آلات تزریق قالب و غیره.

4- ماشین آلات الکترونیکی: ابزار اندازه گیری رباتیک میز x-y ، تجهیزات پزشکی وسیال نصب سطحی، تجهیزات نیمه رسانا، تجهیزات اتوماسیون کارخانجات و...

5- ماشین آلات حمل و نقل: تجهیزات جابجایی مواد، عملگرهای مرتفع

6- صنایع هوافضا:فلپ های هواپیما، باز کننده و بسته کننده ها افقی برگرداننده جریان موتور جت، تجهیزات بارگیری فرودگاه، عملگر بال و...

7- گوناگون: عملگر شیر، عملگر بازوی آنتن و غیره.