:شماره تماس 
 :واتس اپ کلیک کنید

قفسه ها

قفسه ها

رولربيرينگ‌هاي استوانه‌اي يك رديفه وابسته به سري، اندازه و طرح آنها با يكي از قفسه‌ها شرح داده شده.
قفسه نوع پنجره‌اي از جنس پلي‌آميد 6.6 تقويت شده سخت نشده و مركز شده نسبت به رولرها، با پسوند J در شماره فني بيرينگ

(الف)  

 

قفسه نوع پنجره‌اي از جنس فولاد پرسكاري شده سخت نشده و مركز شده نسبت به رولرها، با پسوند J در شماره فني بيرينگ

(ب)  


قفسه برنجي دو تكه ماشينكاري شده  و مركز شده نسبت به رولرها، با پسوند ML و MP در شماره فني بيرينگ

(ج) 


قفسه برنجي دو تكه ماشينكاري شده و مركز شده نسبت به رولرها، با پسوند M در شماره فني و يا مركز شده نسبت به رينگ خارجي، پسوند MA در شماره فني و يا مركز شده نسبت به رينگ داخلي، پسوند MB در شماره فني بيرينگ


تعداد زيادي از بيرينگ‌ها با قفسه استاندارد با انواع ديگر قفسه نيز ممكن است موجود باشند.لذا مي‌توان بيرينگ را با قفسه مناسب براي شرايط كاركرد انتخاب كرد.
براي شرايط كاركرد سخت نظير كمپرسورها، بيرينگ‌ها يا قفسه پلي اتراتركتون (PEEK ) تقويت شده با الياف شيشه (ساخته شده به روش تزريق پلاستيك) توصيه مي‌شوند. خواص منحصر به فرد PEEK تركيب عالي مقاومت و انعطاف‌پذيري، محدوده دماي كاركرد وسيع، مقاومت عالي در برابر سايش و مواد شيميايي و فرآيندپذيري خوب مي‌باشند.

 

توجه:
رولربيرينگ‌هاي استوانه‌اي يك رديفه با قفسه پلي آميد 6.6 مي‌توانند تا دماي 120oc+ كار كنند. روانكارهاي معمول براي بيرينگ‌ها عموماً اثر تعيين كننده‌اي بر خواص قفسه ندارند، بجز انواع محدودي از روغن‌هاي مصنوعي و گريس‌ها بر پايه اين روغن‌ها و روانكارهاي محتوي مقادير زيادي افزودني‌هاي EP كه در دماي بالا بكار مي‌روند.
در چيدمان‌هايي كه بيرينگ‌ها به صورت پيوسته در دماي بالا و تحت شرايط سخت كار مي‌كند، استفاده از بيرينگ‌ها با قفسه‌هاي فلزي توصيه مي‌شود. در كاربردهايي كه در آنها از گازهاي مبرد نظير آمونيم يا فرئون استفاده شده است، بيرينگ‌ها با قفسه پلي آميد مي‌توانند تا دماي كاركرد 70oc+ استفاده مي‌شوند. در دماهاي بالاتر بيرينگ‌ها با قفسه‌هاي برنجي، فولادي يا PEEK بايد استفاده شوند.


براي جزئيات بيشتر در رابطه با كاربرد قفسه‌ها و مقاومت آنها به حرارت به بخش «جنس قفسه‌ها»