:شماره تماس 
 :واتس اپ کلیک کنید

خصوصیات روغن جامد

خصوصیات روغن جامد

روغن جامد از ماتریس پلیمری  اشباع شده با روغن  روانکار ساخته می شود. ماده پلیمری دارای ساختاری با میلیون ها حفره بسیار  کوچک  می باشد که روغن روانکار را در خود نگه می دارند. این حفره ها کوچک بوده و روغن در آنها به کمک  کشش  سطحی  باقی  می ماند. روغن  بیش از  70% وزن روغن های جامد را تشکیل  می دهد.
روغن استفاده  شده از نوع مصنوعی  با کیفیت  بالا می باشد که برای بیشتر  کاربرد ها  مناسب است .

پلیمر پر شده  از روغن در داخل بیرینگ قابل  گیری میشود در طی فرایند قالب گیری یک شکاف باریک  اطراف اجزای  غلتنده  وسطوح  غلتش ایجاد می شود  که اجازه ،‌حرکت دوران آزاد را به بیرینگ می دهد. روغن  که به این شکاف وارد می شود  روانکاری مناسب را بلافاصله بعد از شروع  کار بیرینگ ایجاد می کند . روغن  جامد  تمام فضای  داخل بیرینگ را اشغال  کرده و اطراف قفسه و اجزای  غلتنده  را در بر می گیرد روغن جامد توسط قفسه نگهداری  وتقوی  می شود و همراه ‌آن دوران می کند .

روغن جامد،‌ روغن را در داخل  بیرینگ نگه داشته و روغن  بیشتری  نسبت به  گریس از خود بیرون می دهد. سطوح  فلزی  در محل  تماس خود  با روغن جامد به روی یک فیلم روغن یکنواخت  وپیوسته حرکت لغزشی  دارند افزایش دما باعث  حرکت روغن از داخل  پلیمر به سمت سطح آن میشود زیرا انبساط حرارتی  روغن بیشتر از ماتریس پلیمری  است .همچنین لزجت  روغن  با افزایش دما کاهش  می یابد وقتی  که بیرینگ از حرکت می ایستد ماتریس پلیمری روغن اضافی  را مجددا به خود جذب می کند .

روغن های  جامد برای  محیط  زیست  مضر  نمی باشد  واز ورود آلودگی  حتی بدون وجود آب بند نیز جلوگیری می کنند( شکل زیر) البته برای   کاربرد هایی که نیاز است تا هیچ گونه  آلودگی وارد بیرینگ نشود بیرینگ ها با روغن جامد وآب بند تماسی توصیه  می شوند اما در هر حالت  تعمیر و نگهداری  لازم نمی باشد  زیرا روانکاری  مجدد لازم  نیست .